Haydi İlk Sözleşmemizi Oluşturalım

  • Home / Blog / Haydi İlk Sözleşmemizi…

Haydi İlk Sözleşmemizi Oluşturalım

Tenantor.com, büyük datalar ile çalışılmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır dolayısı ile çokça veri giriş alanına sahiptir. Buna rağmen, bu makale kapsamında sizler için en basit haliyle sözleşme oluşturma adımlarını öğreniyor olacağız. Haydi başlayalım;

Tenantor.com üzerinde sözleşme oluşturabilmek için bazı ön koşul kayıtlarını tamamlamamız gerekmektedir. Bu ön koşul kayıtları;

  1. Kiracı ve mal sahibi kaydı
  2. Yapı kaydı
  3. Gayrimenkul kaydı
    ve son olarak,
  4. Sözleşme kaydı

Çok fazlaymış gibi gözüküyor değil mi? Endişe etmeyin, konuyu sizlere için en basit haliyle aktarıyor olacağım.

1. Kiracı ve mal sahibi kaydı

Öncelikle uygulamaya giriş yapıyoruz ardından “müşteri kayıtları” menü adımı vasıtasıyla uygulamayı başlatıyoruz. Karşımıza ilk olarak mevcut kayıtların listelendiği ekran geliyor olacak. Biz yeni bir kayıt oluşturmak istediğimizden “yeni kayıt” butonuna basarak yeni kaydın girileceği ekrana ulaşmış oluyoruz. Şimdi mevcut ekranda tüm zorunlu olan alanları (“*” karakteri ile belirtilen) dolduruyor ve “kaydet” butonuna basıyoruz. Bu yaptığımız işlemleri hem kiracı hem de mal sahibi için aynı sırada gerçekleştirebiliriz.

2. Yapı kaydı

Yapı kayıtları gayrimenkul kayıtlarımızı gruplamada kullanacağımız kayıtlar dandır. Bu kayıtlar gayrimenkulün proje tanımı olabileceği gibi arsa tanımı da olabilir. Bu sizin kayıtları ne şekilde gruplandırmak istediğinizle ilgilidir.

Şimdi öncelikle “yapı kayıtları” menü adımı buluyor ve ilgili uygulamayı açıyoruz. Karşımıza ilk olarak mevcut kayıtların listelendiği ekran geliyor olacak. Biz yeni bir kayıt oluşturmak istediğimizden “yeni kayıt” butonuna basarak yeni kaydın girileceği ekrana ulaşmış oluyoruz. Şimdi mevcut ekranda tüm zorunlu olan alanları (“*” karakteri ile belirtilen) dolduruyor ve “kaydet” butonuna basıyoruz. Finalde yapı kaydımız sistem üzerinde oluşmuş oluyor.

3. Gayrimenkul kaydı

Şimdi sözleşme oluşturmadan önceki son adımımız olan gayrimenkul kaydı oluşturma adımını gerçekleştiriyoruz. Öncelikle “gayrimenkul kayıtları” menü adımı buluyor ve ilgili uygulamayı açıyoruz. Karşımıza ilk olarak mevcut kayıtların listelendiği ekran geliyor olacak. Biz yeni bir kayıt oluşturmak istediğimizden “yeni kayıt” butonuna basarak yeni kaydın girileceği ekrana ulaşmış oluyoruz. Şimdi mevcut ekranda tüm zorunlu olan alanları (“*” karakteri ile belirtilen) dolduruyor ve “kaydet” butonuna basıyoruz. Finalde gayrimenkul kaydımız sistem üzerinde oluşmuş oluyor.

4. Sözleşme kaydı

Tüm ön koşul kayıtlarımızı bu adıma kadar oluşturmuş olduk artık sözleşme kaydımızı oluşturmaya geçebiliriz. Dikkat etti iseniz üstte yer alan üç adımda yeni bir kaydı sistem üzerinde gerçekleştirme için hep aynı işlemleri sırası ile yaptık. Şimdi bu kayıt için benzer işlemi yapıyor olucaz.

Öncelikle “sözleşme kayıtları” menü adımı buluyor ve ilgili uygulamayı açıyoruz. Karşımıza ilk olarak mevcut kayıtların listelendiği ekran geliyor olacak. Biz yeni bir kayıt oluşturmak istediğimizden “yeni kayıt” butonuna basarak yeni kaydın girileceği ekrana ulaşmış oluyoruz. Şimdi mevcut ekranda tüm zorunlu olan alanları (“*” karakteri ile belirtilen) dolduruyor ve “kaydet” butonuna basıyoruz.

Evet böylelikle ilk Sözleşme kaydımızı oluşturmuş olduk. Eğer yaptığımız kayıtlar esnasında daha fazla bilgi tutmak isterseniz, zorunlu alanlar dışında kalan veri alanlarını da kullanmakta özgürsünüz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir